Türkiye'nin En MaNYaK Platformu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türkiye'nin En MaNYaK Platformu

Eşsiz Benzersiz Forum

Hedef Sistemi HackLeme TeknikLeri / İşin Çekirdek Kısmı..

Admin
    Admin
    Admin

Hedef Sistemi HackLeme TeknikLeri / İşin Çekirdek Kısmı.. Empty Hedef Sistemi HackLeme TeknikLeri / İşin Çekirdek Kısmı..

Mesaj  Admin Paz Şub. 15, 2009 3:47 pm

1- Önce Hedef hakkında algoritma hazırlarım. kimdir nedir necidir Hedef Sistemi HackLeme TeknikLeri / İşin Çekirdek Kısmı.. Smile

2- Whois Çeker Eger Geçerli bir mail adresi yazılmışsa onu alıp hacklemeye çalışırım. Eğer hacklersem o mail adresiyle whois bilgisindeki host firmasına mail atarım ve şifreleri isterim yeniden ve böylece domain hack yapmış da oluruz.
    örnek bir siteye Whois Çekiyorum..diyorki..

Microsoft-IIS/5.0 veya Microsoft-IIS/6.0
    Ha ne demek oluyor % 70 ıss açıgı olabilir... Apeche Mantık bu...Server tipi...

3- Sitenin Yazıldıgı dili öğreniriz..

4 - Eger Php İle kodlanmışsa RFI, Asp İle Olmussa SQL INJ bakarım. Veya hedef sitenin sistemi örneğin vbulletin; vbulletin ile ilgili kılişeleşmiş açıkları uygularım.

5- Server deki sitelerin listesini çıkararım. O serverdeki sitelere bilindik rfi açıklarıyla rfi taraması yaparım. Veya onlarada yukarıda dediklerimi ararım..

6- Eger açık bulup servere bağlanırsam shell ile, server i rootlarım indexi basarım. Veya manuel index atma işlemlerini gerçekleştirirm.

7- En son da olarak kaliteli web security scanner programlarıyla taratma yaparım. Bazen onlardan süpriz sonuçlar çıkabiliyor. Çok karşılarştımHedef Sistemi HackLeme TeknikLeri / İşin Çekirdek Kısmı.. Wink
    Örnek security scanner programları ve benim önerdiklerimden iki tanesi: Shadow Security Scanner, Acunetix Web Vulnerability Scanner 4, LANguard Network Security Scanner...

8- Hedef sitenin yöneticisini kandırarak sağlam trojan yedirip pass çalımı..ve defaced işlemi de en çok kullanılan ve bilinen yoldur..

8 - Olmadı mı? Bütün açıklar kapansada sosyal mühendislikle hack bitmezHedef Sistemi HackLeme TeknikLeri / İşin Çekirdek Kısmı.. Wink

Sosyal mühendislikte anlatılmaz yaşanır.

Evet bu size birazda olsa bir mantık getirmiştir..

İşin Mantığı=Bir Siteyi Sitede Görülen Yerinden hackleyin Site içinde hacklenen hiçbir lingin Lamer mantıgını kimse taşayamaz..

Mantık=Hacker olamak isteyen birinin ne yorum yazmaya vakti olur nede index atmaya?

Mantık 2=kendim ve ülkem için öyle böyle aşagı yukarı birşeyler yapmak istiyorum türkün ve miletimin güçünü göstermek istiyorsan Her yol senin
    her duvara sırtını dayayıp vurursun...Unutmayın

Hacklenen site Ne Demek ?
    Hacklenen Site demek büyüsü bozulan site demek

Domain hack ne demek ?
    El Degiştiren site demek Tabi bunlar kenddi tabirim...

Bis site Kırk bin kere index yese bile o siteyi küçümsiyemessin çünkü o site halan ayaktadır..

Başta ne demişim Hedef siteni noktasını hacklersem benim için büyüsü bozulmuş demektir.

Sunuç=Atılan indexsin hesaba sorulmaz..

Not=Döküman Tarafımdan Yazılmıştır// Bu kadarı aklınızda bişiler uyandırmıştır sanırım.

window.google_render_ad();

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 10:48 am